BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Dünyada yaklaşık 10 milyon HIV pozitifin ilaçlara erişimi olmadığı için çaresizce ölümü beklediğini, oysa ki tedavi gören HIV pozitif bir kişinin herkes kadar sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürebileceğini...

30 Kasım 2016 Çarşamba

Pozitif-İz Sivil Toplum Girişimi


Herkese merhaba,


Benim de dahil olduğum bir grup arkadaş, HIV/AIDS alanında çalışmalarımızı yeni bir oluşum bünyesinde sürdürmeye karar verdik ve yeni oluşumun adını Pozitif-İz olarak belirledik. Yakın bir zamanda dernekleşme sürecinin tamamlanacağının ve HIV ile yaşayan bireylerin hizmet alabileceğinin müjdesini vermek isterim. Bizleri ve çalışmalarımızı aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz. HIV tanısı aldıysanız ya da HIV şüpheniz varsa şimdilik facebook sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilir ve yazışabilirsiniz. 


www.facebook.com/Pozitifizorg/

https://www.instagram.com/pozitifizorg/ Pozitif-iz Kimdir ?

Bilgi ve deneyimin gücü ile artık daha Pozitif-iz!


Pozitif-iz, HIV pozitif kişiler ve yakınlarını fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum girişimidir.

Bu amaca uygun olarak onların ihtiyaç duyabilecekleri destek ve danışmanlık hizmetlerini üretir. Bununla birlikte HIV ve AIDS’ e yönelik önyargıların azaltılmasına, konuyla ilgili güncel ve doğru bilgilerin toplumda yayılmasına katkıda bulunur.


Pozitif-iz, HIV/AIDS’ i birey ve halk sağlığı açısından değerlendirmenin yanı sıra, insan hakları olarak da ele alır ve bu çerçevede faaliyetlerini yürütür.

Pozitif-iz’in kurucuları 10 yılı aşkın süredir HIV/AIDS alanında çalışmalar yürütmüş ve bunu kendisine misyon edinmiş aktivistleridir.

Pozitifiz Facebook sayfasını takip edin!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder